انواع زنجیر

زنجیر G80 به زنجیر خشکه نیز شناخته می شود چرا که از گرید های فولادی با درصد کربن بالا و متوسط تولید می شود. زنجیر G80 پر کاربردترین گرید زنجیر فولادی بالاخص در کاربری لیفتینگ بار می باشد. از زنجیر G80 خشکه در تولید اسلینگ های تک رشته و چند رشته زنجیری برای حمل بار با جرثقیل، در اتصالات جرثقیل های برقی و دستی زنجیری، در اتصالات پولیفت ها و وینچ های زنجیری استفاده می شود. زنجیر G80 فولادی هم بصورت میلیمتری و هم در سایز های اینچی و گاهی حتی بر حسب تناژ دسته بندی می شود.

زنجیر G80 خشکه علاوه بر داشتن درصد متوسطی کربن طی عملیات سخت کاری حرارتی مقاوم سازی می شود که طی این فرایند دو فاکتور کیفی زنجیر یعنی تنسایل مقاومت کششی و سختی سطحی آن افزایش پیدا می کنند. زنجیر G80 فولادی اغلب در داخل بشکه بارگیری و از کارخاه تولیدی به کشور های مصرف کننده صادر می شود. بازرگانی جنرال بکسل وارد کننده سایز های مختلف زنجیر G80 فولادی می باشد.

انواع آبکاری سطحی زنجیر G80 خشکه

زنجیر G80 فولادی یا زنجیر خشکه از آلیاژ های فولادی تولید می شود که قابلیت های مکانیکی از جمله مقاومت کششی بالایی دارد. با این وجود مانند تمامی آلیاژ های دیگر فلزی با درصد بالای آهن در ترکیبات در برابر زنگ زدگی مقاومت چندانی ندارد. در واقع در تماس با آب و رطوبت زنجیر خشکه G80 به سرعت الکترون از دست داده و اکسید می شود و یا به بیان ساده تر زنگ می زند. از این رو می بایست سطح بیرونی زنجیر G80 در برابر زنگ زدگی مقاوم سازی شود.

مقاوم سازی زنجیر G80 در برابر زنگ زدگی به روش های مختلفی که تماما با هدف پوشش سطحی و جلوگیری از تماس مستقیم فولاد با آب و رطوبت است انجام می گیرد. محبوب ترین روش در مقاوم سازی زنجیر G80 به روش زاج کاری شناخته می شود که با فسفاته سازی سطحی فولاد یک لایه ضخیم به رنگ مشکی مات بر روی سطح زنجیر G80 خشکه قرار می گیرد. از دیگر روش های مقاوم سازی زنجیر G80 در برابر زنگ زدگی آبکاری گالوانیزه می باشد که با بکارگیری فلز زینک انجام شده و به دو روش گالوانیزه گرم و سرد صورت می پذیرد.

زنجیر لوستری

زنجیر لوستری در واقع نوعی از زنجیر آویز می باشد که با توجه به محدودیت مزنی لوستر ها اغلب در گرید های پایین آهنی و در برخی موارد از گرید های فولادی مورد استفاده قرار می گیرد. از زنجیر لوستری در واقع نه تنها در آویز لوستر ها در منازل و سالن های بزرگ استفاده می شود بلکه در دکوراسیون نیز کاربرد دارد. زنجیر های لوستری اغلب زنجیر های دانه بلند می باشند که برای داشتن مقاومت محیطی بالاتر به صورت آبکاری شده گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرند. سایز های زنجیر لوستری از قطر 4 میلیمتر اغلب تا 10 میلیمتر برای لوستر های سالن های همایش و آمفی تاتر تغییر می کند.

زنجیر 3 متری یک سر قلاب کج

زنجیر 3 متری یک سر قلاب کج که از جنس فولادی با گرید G80 ـولید شده است اغلب در سه سایز 7 میلیمتر، 8 میلیمتر و 10 میلیمتر مورد استفاده قرار می گیرد. تنسایل مقاومتی فولاد بکار رفته در ساختار این زنجیر 800 نیوتن بر میلیمتر مربع بوده و اغلب بصورت آبکاری شده گالوانیزه عرضه می شود. بازرگانی جنرال بکسل عرضه کننده سایز های مختلف زنجیر 3 متری قلاب کج می باشد ادامه مطلب…

زنجیر 6 متری دو سر قلاب شاخدار

زنجیر 6 متری دو سر قلاب شاخدار فابریک دارای زنجیر فولادی آبکاری شده به رنگ سیاه بصورت فسفاته می باشد که در دو سر آن قلاب شاخدار فولادی قرار دارد. گرید زنجیر فولادی و قلاب هر دو از فولاد با درصد کربن متوسط G80 بوده که تنسایل مقاومتی 800 مگاپاسکال را فراهم می کند. بازرگانی جنرال بکسل عرضه کننده انواع اسلینگ های زنجیری ادامه مطلب..

زنجیر گرید 80