قلاب دانه گیر شاخدار

قلاب دانه گیر شاخدار از جنس فولادی بوده و در سایز های مختلف متناسب با سایز زنجیر مورد استفاده قرار می گیرد. قلاب دانه گیر شاخدار بصورت استاندارد در هر دو سر زنجیر نصب می شود و از آن برای تنظیم ارتفاع اتصال زنجیر استفاده کرده و قابلیت تغییر طول زنجیر را دارد.

قلاب دانه گیر شاخدار در سایز های 8، 10، 13 و 16 دارای حداکثر کاربری است. بازرگانی جنرال بکسل عرضه کننده سایز های مختلف قلاب دانه گیر شاخدار می باشد. قلاب دانه گیر یکی از اتصالاتی می باشد که بصورت خاص در اسلینگ های زنجیری مورد استفاده قرار می گیرد و در گرید های مختلف فولادی و استنلس استیل و اغلب در سایز های اینچی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مشخصات مکانیکی قلاب دانه گیر شاخ دار

قلاب دانه گیر شاخ دار در گرید فولادی اغلب با گرید G80 فولاد و به روش فورج گرم تولید می شود. این گرید از قلاب دانه گیر تنسایل مقاومت کششی و مقاومت سایشی بسیار بالایی دارد. از قلاب دانه گیر بصورت کلی هم برای تغییر طول اتصال رشته های زنجیر در لیفتینگ بار با اسلینگ های زنجیری استفاده می شود و هم برای ایجاد یک حلقه و تکمیل اتصال زنجیر به بار مورد استفاده قرار می گیرد. قلاب دانه گیر شاخ دار دارای یک دهانه می باشد که به اندازه سایز زنجیر اتصالی انتخاب می شود و این امکان را ایجاد می کند که به دور یک دانه قفل شود. گرید های فولادی قلاب دانه گیر شاخ دار یا بصورت رنگ کاری کوره ای و یا بصورت آبکاری گالوانیزه به بازار عرضه می شوند.

گرید های استنلس استیل قلاب دانه گیر شاخ دار

مانند اغلب نمونه های اتصالات سیم بکسل و زنجیر قلاب دانه گیر شاخ دار نیز در دو گرید استنلس استیل یعنی گرید های 304 معروف به بگیر و گرید 316 معروف به نگیر تولید می شوند. هر دو گرید از قلاب دانه گیر شاخدار استیل تنسایل برابری دارند و مقاومت مکانیکی آنها در برابر تحمل بار برابر است و تفاوت اصلی آنها در قابلیت بالاتر گرید 316 نگیر در تماس با خورنده های محیطی است. قلاب دانه گیر شاخدار استیل بدون آبکاری سطحی با رنگ نقره ای برای تولید شده و در اتصالات زنجیر استیل مورد استفاده قرار می گیرد.