جرثقیل دستی زنجیری طرح ویتال VITAL

جرثقیل دستی زنجیری تا تناژ 25 تن نیز تولید می شود. جرثقیل دستی با توجه به گستردگی کاربری با برند های متعددی تولید می شود که شناخته شده ترین آنها برند ویتال VITAL محصول ژاپن می باشد.

با این وجود اغلب نمونه های جرثقیل دستی زنجیری موجود در بازار ایران طرح ویتال هستند و تولید کشور چین می باشند. در واقع قیمت بسیار بالای نمونه های اصلی ژاپنی از جرثقیل دستی ویتال در اغلب موارد مشتریان را به خرید نمونه های طرح چینی که قیمت بسیار مناسب تر و البته کارایی قابل قبولی نیز دارند سوق می دهد.

جرثقیل دستی زنجیری اصلی ویتال در داخل بلوک بدنه از چرخدنده های فولادی که طبق استاندارد SUJ2 کشور ژاپن تولید می شوند استفاده می کند. 

عملیات سخت کاری حرارتی ویژه و آلیاژ های خاص بکار گرفته شده در تولید چرخدنده های این جرثقیل دستی سبب می شود که سختی سطحی چرخدنده ها بسیار بالا بوده و در نتیجه مقاومت بسیار بالایی در برابر سایش داشته باشند. از این رو طول عمر کاری جرثقیل دستی اصلی ویتال بالاخص تحت بارگذاری های شدید و با تعداد بالای سیکل بیشتر از نمونه های طرح چینی باشد.

در تولید جرثقیل دستی ویتال اصلی ژاپنی از ضریب امنیتی 5:2 استفاده می شود که ضریب بسیار بالایی بوده و این جرثقیل در مرحله تست تا 2.5 برابر ظرفیت اسمی خود را به حالت آویز تحمل می کند. این در حالی است که بارگذاری جرثقیل دستی زنجیری طرح ویتال می بایست بصورت کنترل شده تری صورت پذیرد. بازرگانی جنرال بکسل عرضه کننده جرثقیل سقفی زنجیری اصلی و طرح ویتال در تناژ 1 الی 10 تن می باشد.