سیم بکسل  8X19 Seale + FC

سیم بکسل 19*8 با مغزی کنف یکی از پر کاربردترین بافت ها برای صنعت آسانسور می باشد. این نوع سیم بکسل بسیار نرم و قابل انعطاف می باشد. به علت دارار بودن مغزی کنف بسیار انعطاف پذیر میباشد و این انعطاف پذیری باعث طول عمر سیم بکسل و همچنین قسمت هایی که با سیم بکسل در ارتباط می باشند می شود. همچنین از این بافت می توانیم در جرثقیل ها و بالابر های ساختمانی نیز استفاده کنیم.

این ساختار از سیم بکسل فولادی با دارا بودن مغزی از الیاف کنفی دارای انعطاف بسیار بالایی بوده و وزن واحد طول کمتری نسبت به نمونه های مغز فولادی دارد و از این رو ارزان قیمت تر می باشد. از این ساختار سیم بکسل آسانسوری اغلب در سایز های 10 الی 13 میلیمتر استفاده می شود.

d57642

سیم بکسل فولادی آسانسور با ساختار 8X19S+FC معمولا در گرید 1560 نیوتن بر میلیمتر مربع مورد استفاده قرار می گیرد. این سیم بکسل آسانسوری با برند های متنوعی در بازار عرضه می شود که بالاترین کیفیت و طول عمر را برند گوستاولف آلمان دارد. برند های معتبر دیگری مانند کیس وایر کره، یوشامارتین هند و برخی از برند های چینی نیز در بازار با کیفیت بالا یافت می شوند. سیم بکسل آسانسوری مغز کنفی با ساختار 8X19S+FC با برند های ایرانی مانند ملایر نیز قابل عرضه می باشد.

پوشش سطحی سیم بکسل 8X19S+FC

با توجه به ساختار فولادی سیم بکسل های آسانسوری سطح بیرونی مفتول های آنها را برای داشتن مقاومت محیطی بالاتر مقاوم سازی می کنند. ساده ترین و ارزان ترین روش برای افزایش مقاومت محیطی این سری از سیم بکسل ها گریس زنی یا روغن زنی سطحی می باشد. این روش هزینه کمتری داشته و سریعتر انجام می گیرد. با این وجود محبوب ترین روش مقاوم سازی سیم بکسل آسانسوری آبکاری به روش گالوانیزه سرد می باشد.